Як доглядати за дерев’яними сходами?

Создание проектов и изготовление лестниц на заказ

Як доглядати за дерев'яними сходами?

Виготовлення сходів на замовлення займає багато часу. Кожному хочеться встановити її і користуватися без проблем хоча б років 10. Крім правильно проведеної установки, існують і інші чинники. Тим, де змонтована дерев’яні сходи, догляд виконується з урахуванням деяких правил.

Як доглядати за дерев'яними сходами Киев

Чого не можна допускати

1. Температурно-вологісний нестабільність

Різкі зміни цих характеристик згубно впливають на стан межетажной конструкції з деревини. Відповідний термічний показник становить 18-25˚С, а вологісний діапазон допускається рівним 35-60%.

Змінити зазначені значення здатні:

  • розташований поруч радіатор;
  • дров’яної камін, піч;
  • інфрачервоний обігрівач;
  • погано ізольований підвал;
  • розміщення сходів біля вхідних дверей.

У приватних будинках, де ніхто взимку не проживає або мешканці їдуть довше, ніж на тиждень, слід включити на мінімум конвектори. Можна скористатися опаленням або гріють статями.

  1. Попадання сонячного світла

Уникати тривалого попадання променів необхідно, щоб запобігти сильне висихання елементів, які згодом скриплять і руйнуються.

  1. Нерівномірне навантаження

Любителі флори ставлять на широкі сходи квіткові вазони, які здатні з часом викликати перекіс елементів. Хтось умудряється збудувати невеликий стелаж уздовж стіни, до якої примикає сходи. Краще відмовитися від подібної витівки.

Вони можливі, якщо представники жіночої статі регулярно переміщуються по сходах на тонких підборах. Зіпсувати зовнішній вигляд здатний будь-який член родини, не перевзуватися біля входу і залишає бруд з піском на щаблях.

Поради Догляд за дерев’яними сходами

Розглянемо, що потрібно робити при різних захисних покриттях.

Лак.
Полімерний склад набирає міцність поступово, тому перші півмісяця після виготовлення сходів виконується сухе прибирання ступенів, потім можлива вологе прибирання. Прибрати стару, затверділу бруд пропонуємо відповідними складами. 1 раз в рік на ступені наносять поліроль, що збільшує захисні функції лаку.

фарба

чем покрасить лестницу из массива

Це покриття також не повинно процарапивают. Краще використовувати подвійне нанесення або захисний прозорий лак поверх основного тону. Сильно забруднені ступені миються водою з нашатирним спиртом (в співвідношенні 1 столова ложка нашатирю на піввідра води).

Масляне покриття сходів


Масло краще за інших захисних засобів доглядає за деревиною. Воно проникає в волокна, крім появи пересихання. Аналогічною дією володіє віск. Також можна комбінувати ці два варіанти, першим шаром завдаючи масло. Сходи можна мити без великої кількості вологи на щаблях. Раз на рік вона ретельно очищається сухим засобом, що прибирають пил і з’явилися плями.

Загальні рекомендації по догляду за сходами
Ніяких абразивних паст і розчинників агресивного дії!

Допускається протирання плям розчином спирту, для видалення розлучень від води беруть соняшникова олія і скипидар (2: 1).


Заборонено залишати на сходинках гарячі, заморожені і мокрі предмети.
Переносячи щось важке, міцно тримайте річ в руках, а краще скористайтеся допомогою домочадців.